Sulmi me hanxhar në kishë/ Një i vdekur dhe një prift i plagosur, arrestohet autori në Spanjë

schedule08:11 - 26 Janar, 2023

schedule 08:11 - 26 Janar, 2023

Një person ka ndërruar jetë ka mbetur i plagosur i rëndë një prift, pasi një person me hanxhar kreu sulme në kisha në Spanjë.

I dyshuari fillimisht hyri në kishën e San Isidro në Algeciras ku mbeti i plagosur rëndë prifti dhe më pas autori shkoi në një tjetër kishë qëlloi për vdekje një person.

Autori menjëherë u kap edhe u arrestua, ndërsa incidenti i denoncua nga komuniteti lokal mysliman i Algeciras, i cili e dënoi atë si një sulm brutal dhe të egër.r.t/abcnews.al