Sulm me armë në një universitet në Stamboll, vriten 4 punonjës

schedule15:12 - 5 Prill, 2018

schedule 15:12 - 5 Prill, 2018

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një universitet në Stamboll të Turqisë. Mësohet se një person ka vrarë me armë zjarri 4 pjesëtarë të stafit në universitetin Osmangazi.

Agjencia turke e lajmeve “Dogan” shkruan se autori I sulmit me armë ishte gjithashtu i punësuar në universitet. Bëhet e ditur se viktimat janë zëvendësdekani, sekretarja e fakultetit dhe dy lektorë.

Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur policia, e cila ka bërë të mundur arrestimin e autorit. Gjithashtu nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur të plagosur dhe 3 persona të tjerë.

Autoritetet përjashtojnë pistën e terrorizmit dhe dyshojnë se ngjarja ka lidhje me ndonjë grindje të mundshme në institucionin arsimor./abcnews.al