Statistika e frikshme e yllit spanjoll, vetëm Messi ka bërë më mirë

schedule15:24 - 8 Nëntor, 2019

schedule 15:24 - 8 Nëntor, 2019

Dani Olmo do të provojë për herë të parë emocionet e aktivizimit me kombëtaren. Ylli i Dinamo Zagreb do të jetë pjesë e Spanjës për dy ndeshjet shtëpiake kundër Maltës dhe Rumanisë.

21-vjeçari po shkëlqen në kampionatin vendas dhe Champions League. Kampionët e Kroacisë renditen në vend të tretë me 5 pikë në grupin C. Lufta me Shakhtar Donetsk dhe Atalantën do të jetë e ashpër deri në fund dhe ekipi ballkanas po lufton për t’u kualifikuar.

Talenti spanjoll orkestron sulmet e Dinamos dhe po i befason të gjithë. Deri tani ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asist në ndeshjet e grupeve, teksa është i papërmbajtshëm përballë kundërshtarëve.

Teknika është pika e tij më e fortë dhe Olmo ka regjistruar 17 driblime deri tani në katër ndeshjet e para. Më mirë se ai ka bërë vetëm Leo Messi (28 të tilla). Një statistikë e tillë konfirmon vlerat e mesfushorit ofensiv, teksa Dinamo Zagreb fërkon duart. Çmimi i tij është në rritje dhe klubet e mëdha janë gati për të vepruar. /abcnews.al