“Sport”: Real Madrid po mendon për Paulo Dybala

schedule15:31 - 1 Prill, 2023

schedule 15:31 - 1 Prill, 2023

Benzema ka luftuar këtë sezon me dëmtimet dhe formën e tij më të mirë, kështu që Real Madrid po mendon të gjejë një zëvendësues të francezit.

Alvaro Rodriguez do të promovohet në ekipin e parë sezonin e ardhshëm, por pikëpyetje do të mbeten nëse adoleshentit uruguaian mund t’i besohet aktivizimi si sulmues i dytë.

Ylli danez i Atalantës, Rasmus Hojland, është lidhur me një lëvizje te kampioni në fuqi i Evropës, por thashethemet tani janë rritur në lidhje me një tjetër sulmues të Serisë A, që është Paulo Dybala i Romës.

Lojtari argjentinas, i cili ishte pjesë e skuadrës fituese të Kupës së Botës nga Lionel Scaloni vitin e kaluar, ka rizbuluar formën e tij më të mirë në kryeqytetin italian këtë verë.

Megjithatë, ai ka një klauzolë lirimi prej vetëm 12 milionë eurosh, e cila ka tërhequr vëmendjen e  shumë klubeve në të gjithë Evropën, përfshirë Real Madridin, sipas “Sport”.

Do të jetë një verë e rëndësishme për Real Madridin, me disa lojtarë të rinj, dhe ndoshta një trajner të ri, që kërkohen për të përmirësuar skuadrën për sezonin e ri./ h.ll/abcnews.al