Sot shifër rekord të infektuarish, por ja ç’ndodh në linjat urbane të Tiranës

schedule17:41 - 16 Nëntor, 2020

schedule 17:41 - 16 Nëntor, 2020

Teksa Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot një shifër rekord të rasteve të reja me koronavirus, ky moment është shkëputur sot në një linjë urbane të Tiranës.

Sipas të dhënave të përditësuara sot u konfirmuan 602 raste të reja me të infektuar. Por pavarësisht shifrës rekord, pamja e siguruar nga abcnews.al është tepër shqetësuese.

LEXO EDHE: Rekord të infektuarish dhe 8 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Shqipëri

Siç shihet autobusi urban është i mbipopulluar, duke u bërë kështu një burim i madh i transmetimit në masë të Covid-19.

Transporti publik vlerësohet nga ekspertët mjaft i rrezikshëm për përhapjen e infeksioneve, megjithatë protokollet e sigurisë thuajse nuk zbatohen.

g.v /abcnews.al