Sot nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin, Haradinaj mbledh partinë

schedule11:11 - 29 Prill, 2020

schedule 11:11 - 29 Prill, 2020

Ramush Haradinaj këtë të mërkurë në kuadër të përgatitjes për nënshkrimin e një marrëveshje për një koalicion të ri qeveritar.

Ndërkohë pritet që sot gjatë ditës mund të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së, AAK’së, NISMËS, AKR’së, minoriteteve e Listës Serbe.

AAK ka propozuar emrat për ministra në Këshill Drejtues. Ramë Likaj, Blerim Kuçi, Selim Selimi dhe Meliza Haradinaj pritet që të propozohen ministra, ndërsa zëvendëskryeministër do të jetë Besnik Tahiri./abcnews.al