Solidarizimi i Real Madrid, hap “Santiago Bernabeu” për betejën ndaj COVID-19

19:45 | 26/03/202019:450

Situata në Spanjë nuk është aspak e mirë dhe koronavirusi është përhapur shumë. Ky është vendi i dytë më i prekur në Europë dhe mijëra persona kanë humbur jetën.

Solidarizimi nuk mungon nga pjesëtarët e botës së futbollit. Shumë lojtarë kanë dhuruar para, mes tyre edhe shumë klube. Real Madrid nuk mund të mungonte dhe ka vendosur të hapë “Santiago Bernabeun”.

Stadiumi mitik do të kthehet në një depo shëndetësore gjatë këtyre ditëve të vështira. Lajmi është konfirmuar nga klubi në rrjetet sociale. Të gjithë ata që duan të dhurojnë diçka do paraqiten në stadiumin e Realit dhe më pas do e marrë në dorë situatën Ministria e Shëndetësisë për t’i shpërndarë aty ku është më e nevojshme. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono