Skuadra e Skënderbeut ka prezantuar tre afrimet e fundit

23:10 | 12/09/201923:100

Skuadra e Skënderbeut ka prezantuar 3 përforcimet e fundit. Korçaret kanë nënshkruar me talente që premtojnë shumë për të ardhmen.

Skuadra e Skënderbeut ka prezantuar ditët e fundit tre blerjet e reja me të cilët ishte arritur marrëveshja paraprake në merkaton verore. Futbollistët në fjalë nuk kanë rënduar shumë financat e klubit juglindor, pasi lojtarët kanë qenë në skadence kontrate.

Measfushori Agon Eleze ka firmosur me korçarët një kontratë tre vjeçare. 18 vjeçari ka nisur stërvitjen me grupin tjetër të futbollistëve.

Elezi u transferua tek Skënderbeu nga skuadra e moshave të Kaen në kampionatin francez ndërkohë që aktivizohet me të rinjtë e përfaqësueses së Maqedonisë.

Afrimi tjetër në radhët e Skënderbeut është futbollisti shqiptar me nënshtetesi kosovare Arbnor Muja. 20 vjeçari luan në repartin e mesit të fushës dhe ka firmosur me juglindorët për dy sezonet e ardhshme.

Drejtuesit e Skënderbeut nuk janë mjaftuar me kaq pasi kanë prezantuar edhe talentin premtues Emanuel Essien. 18 vjeçari Ganez do të qendrojë tek juglindorët për tre sezonet e ardhshme. Ashtu si dy futbollistët e lart përmdenduar, edhe Essien luan si mesfushor.

Strategjia e merkatos në skuadren korçare është nënshkrimi me lojtarë premtues dhe pa shumë kosto. Goditja e rëndë nga UEFA ka rënduar jo pak mbi skuadrën emblemë të futbollit shqiptar e cila ka reduktuar jo pak goditjet e mëdha në merkato. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono