Skuadra e Kukësit njofton largimin e Ylli Shametit

17:15 | 13/08/201917:150

Skuadra e Kukësit ka njoftuar largimin e Ylli Shametit pas 6 sezoneve me  verilindorët. Nënkampionët e Shqipërisë kanë ndryshuar organikën e sezonit të kaluar

Aventura e Ylli Shametit me Kukësin ka përfunduar. Një largim i cili nuk pritej në radhët e veri lindorëve por tashmë është fakt dhe beniamini i tifozëve kuksian nuk është më pjesë e nënkampionëve të Shqipërisë. Skuadra e Kukësit ka njoftuar largimin e Shametit dhe e falënderon për kontributin e dhënë për 6 sezone me radhë.

“Futboll Klub Kukësi falenderon Ylli Shametin për kontributin e dhënë me fanellën tonë. Gjatë 6 viteve me skuadrën kuksiane, ku shumicën e kohës si kapiten, qendërmbrojtësi ka qenë një nga futbollistët më profesionist në historinë e Klubit, si brenda ashtu dhe jashtë fushës së blertë.

35-vjeçari me skuadrën tonë arriti të fitonte Titullin Kampion, 2 herë Kupën e Shqipërisë si dhe Superkupën. Në arenën ndërkombëtare ka luajtur rol kyç, pasi ka ndihmuar ekipin në kualifikimet europiane.Me klasin dhe karakterin e tij prej lideri, ai i ka dhënë gjithmonë motiv bashkëlojtarëve, duke e çuar ekipin drejt sukseseve.

‘Mbreti’ i topave në ajër, por edhe shpesh herë autor golash, gjirokastriti do të jetë gjithmonë në zemrat dhe mëndjet e kuksianëve. Një profesionist si Ylli Shameti do ta ketë gjithmonë derën e Klubit hapur, edhe si pjesë e stafit teknik”.

Tashmë mbetet të shihet nëse Kukësi do të nënshkruajë me një pasues të Shametit apo do të përshtasë lojtarët që ka në dispozicion për të mbuluar rolin e 35 vjeçarit. /ABC News Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono