Skafi me 2 milion euro drogë, mediat greke: U nis nga Vlora

schedule10:58 - 16 Tetor, 2020

schedule 10:58 - 16 Tetor, 2020

Zbardhen detaje të reja për skafin me një sasi të madhe droge që u kap në Greqi.

Mediat greke raportojnë se skafi me drogë u nis nga Vlora. Ndërkaq, njëri nga skafistët e arrestuar rezulton me precedentë penale në Itali.

LEXO EDHE: Si u kap gomonia me 2 mln € kanabis, grekët: Vinte nga Shqipëria, 3 të arrestuar

Marijuana kishte si destinacion Turqinë, ndërsa më herët është raportuar se autoritete greke kishin informacion prej ditësh për sasinë e lëndës narkotike.

Në skaf u gjetën 1.1 ton lëndë narkotike e llojeve të ndryshme, e cila përllogaritet të ketë një vlerë rreth 2 milion euro në treg. Skafi të mbushur me drogë u kap nga policia greke në zonën e Mesinias në Peloponez.

Pasi u pikas, policia arrestoi skafistin dhe dy bashkëpunëtorët e tij. g.v/abcnews.al