Situata polike dhe Reforma Zgjedhore, Basha mbledh aleatët në selinë blu

schedule10:27 - 29 Maj, 2020

schedule 10:27 - 29 Maj, 2020

Kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë ditën e sotme aleatët e djathtë.

Gazetari Juxhin Mustafaj mëson se mbledhja do të zhvillohet në orën 12:00 në selinë blu. Pritet që në qendër të diskutimeve të jetë situata politike në vend dhe përmbushja e Reformës Zgjedhore.

Ndërkombëtarët kanë kërkuar përmbylljen e reformës deri në datë 31 Maj.

Vetë Basha u shpreh pak ditë më parë pas takimit me kryediplomaten e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim se ky premtim do të përmbushet./abcnews.al