Situata në Mal të Zi, Kristijan Dukaj: Pala serbe e pakënaqur, vazhdojnë protestat

schedule20:46 - 1 Korrik, 2020

schedule 20:46 - 1 Korrik, 2020

Emisioni “Ballkan” është fokusuar këtë mbrëmje edhe në ngjarjet e fundit në Malin e Zi, ku janë zhvilluar protesta.

Politologu Kristijan Dukaj u shpreh se pala që organizon protesta është e pakënaqur me situatën aktuale.

“Pala e cila këtu organization protesta të tilla është e pakënaqur me situatën aktuale. Ata flasin më shumë në lirisë e fesë, të religjionit, dhe kjo është ajo thirrja e tyre në parim. Sigurisht bazohen në këtë dhe kërkojnë shumë e më shumë të drejta në këtë shtet”, u shpreh ai.  /abcnews.al