Sirena angleze për Reguilon, mbrojtësi madrilen bën gati valixhet

schedule18:59 - 14 Shtator, 2020

schedule 18:59 - 14 Shtator, 2020

Mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Reguilon, është shumë pranë largimit nga madrilenët. Është klubi i Manchester United ai që po monitoron me kujdes situatën e spanjollit dhe në ditët në vijm pritet dhe oferta zyrtare.

Sipas raportimit të gazetarit italian, Fabrizio Romano, drejtuesit e “Djajve të Kuq” janë të bindur për vlerat e Reguilon dhe me shumë gjasa ai do të bëhet blerja e dytë pas Donny van de Beek.

Sezonin e kaluar 23-vjeçari ishte në huazim në radhët e Sevillas dhe i ndihmoi ato të fitonin trofeun e gjashtë të Europa League. Sergio u aktivizua në 31 ndeshje në La Liga, ku shënoi dhe gjashtë gola. /abcnews.al