Si të parandaloni shfaqjen e akneve në fytyrë!

schedule22:23 - 2 Shkurt, 2021

schedule 22:23 - 2 Shkurt, 2021

Është e rëndësishme të kuptohet se acarimi i lëkurës mund të shkaktojë puçrra. Irritim është gjithçka që kruhet, gërvishtet ose bie në kontakt të zgjatur me lëkurën tuaj. Për një fytyrë të pastër dhe pa anke, është absolutisht jetësore që të lani fytyrën tuaj sa më butë që të jetë e mundur.

Kur lani fytyrën në lavaman, sigurohuni që duart tuaja mezi të kontaktojnë me fytyrën tuaj. Shmangni fërkimin e fytyrës! Kur lani fytyrën në dush, mos përdorni fare duart, lini ujin të rrjedhë mbi fytyrën tuaj. Nëse e kryeni këtë regjim dy herë në ditë, mund të prisni rezultate të shkëlqyera./e.b-abcnews.al