Si të gjeni kostumin e duhur për ju?

schedule03:34 - 25 Qershor, 2022

schedule 03:34 - 25 Qershor, 2022

Kostumi është identiteti mashkullor. Veshja e fundit për meshkuj që i dallon fëmijët nga meshkujt. Çdo mashkull që respekton veten duhet të ketë të paktën një kostum në gardërobën e tij që do të jetë gati ta veshë kur të ketë nevojë. Ose në një datë pune, ose në një ngjarje të tillë si një martesë ose pagëzim. Megjithatë, duhet të dini se cili kostum ju shkon dhe më poshtë do të lexoni 5 këshilla për të zgjedhur atë të duhurin.

Pëlhura

Është vendimtare për mënyrën se si do të jetë mbi ju. Idealja do të ishte të zgjidhnit një prej leshi, megjithatë kjo mund t’ju ikë me çmimin. Pambuku është gjithashtu një zgjedhje e mirë.

Ngjyra

Nëse planifikoni të blini kostumin tuaj të parë, atëherë zgjedhja e ngjyrës duhet të jetë e duhura. E zeza është formale dhe klasike, por mund të luani edhe me një ngjyrë blu ose gri.

Aplikacion

Gjëja më e rëndësishme në një kostum është ta vendosni atë siç duhet për ju. Me fjalë të tjera, aq sa ju pëlqen ngjyra ose cilësia e një kostumi nëse nuk ju përshtatet siç duhet, thjesht duhet ta hidhni atë.

Mos u ngut

Është e rëndësishme të bësh një hulumtim tregu përpara se të dalësh me kostumin që dëshiron. Mos e blini nga dyqani i parë por jepini vetes kohë për të kërkuar atë të duhurin.

Buxheti

Gjëja e parë që duhet të dini janë paratë që dëshironi të jepni. Të vendosesh për shumën që dëshiron të shpenzosh është e rëndësishme dhe do t’ju bëjë të mos humbisni një pasuri./abcnews.al