Si mund t’i përgjigjet Xavi krizës së lëndimeve?

schedule18:36 - 28 Shtator, 2022

schedule 18:36 - 28 Shtator, 2022

Xavi më në fund mund të kalojë në formacionin 3-4-3 dhe të provojë diçka të re mes krizës së re të lëndimeve të Barcelonës.

Ter Stegen; Garcia, Pique, Christensen; Rafinha, Gavi, Pedri, Alonso / Balde; Dembele, Lewandowski, Fati, shkruan abcnews.al.

Rafinha mund të përdoret si mbrojtës i djathtë për kontributin e tij mbresëlënës në mbrojtje. Ousmane Dembele do të fokusohet në detyrat e tij sulmuese.

Eric Garcia, Gerard Pique dhe Andreas Christensen formuan një treshe mbrojtëse që do të kishin një ndikim të madh në lojë. /G.D abcnews.al/