Si mund të ndikojnë në psikologjinë e foshnjës 4 ngjyrat e zakonshme

schedule19:45 - 8 Nëntor, 2022

schedule 19:45 - 8 Nëntor, 2022

Ngjyrat në dhomën e bebes suaj ndoshta duhet t’ju shqetësojnë, pasi ato ndikojnë shumë në psikologjinë e foshnjave.

Si ndikojnë 4 ngjyra specifike dhe mjaft të zakonshme në psikologjinë e foshnjës? Lexoni për të zbuluar.

E bardha

Kjo është një zgjedhje popullore, pasi sjell qetësi në mjedisin e foshnjës dhe jep vazhdimisht një ndjenjë freskie.

Rozë

Prania e ngjyrës rozë mund të ketë një ndikim qetësues, por nëse është e pranishme në frekuencë të lartë, atëherë mund të shkaktojë ankth dhe stimulim të vazhdueshëm.

Blu e hapur

Ai jep qetësi dhe freski dhe është një zgjedhje shumë e mirë, veçanërisht nëse dhoma merr shumë diell.

E verdhë

I jep gëzim dhe energji dhomës, por nuk duhet të jetë në sasi të madhe sepse më pas shkakton ankth dhe acarim./abcnews.al