Shumë zhurmë në Angli! Mourinho refuzon Lyon, Allegri pret United

20:24 | 09/10/201920:240

Jose Mourinho dhe Massimiliano Allegri janë për momentin papunë. Dy trajnerët e mirënjohur po presin që të rikthehen në botën e futbollit. Mediat britanike kanë ndjekur nga afër lëvizet e dy strategëve, duke zbuluar dhe disa detaje interesante.

Jose Mourinho ka refuzuar ekipin francez të Lyonit, pasi po pret me padurim të vazhdojë karrierën te skuadra e Tottenham. Strategu portugez po pret dita-ditës shkarkimin e Mauricio Pochettinos, në mënyrë që të vazhdojë nga puna.

Edhe Massimiliano Allegri mund të drejtojë në Angli. Tekniku italian ka një CV shumë të pasur dhe është favoriti për të zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaer te United, pasi ky i fundit me shumë gjasa do të shkarkohet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono