“Shtëpia e barit” në Shkodër, jepen masat e sigurisë për 16 nga 26 të arrestuarit

schedule17:19 - 15 Tetor, 2022

schedule 17:19 - 15 Tetor, 2022

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masat e sigurisë për 16 nga 26 të arrestuarit në kuadër të operacionit “Qarku”. Operacioni u zhvillua ditë më parë ndërsa në qytet u gjet një fermë kanabisi.

Prej të arrestuarve, 3 u lanë në arrest me burg, 2 në arrest shtëpie dhe 11 të tjerë morën masën detyrim paraqitjeje.

Arrest me burg

1- Pjetër Gjoni, 31 vjeç banues ne lagjen Bleran, fshati Bardhaj , Njesia Administrative Rethina Shkoder

2- Roland Gioni, 22 vjeç, banues ne lagen Bleran, fshati Bardhai , Njesia Administrative Rethina,Shkoder

Lexo edhe: Laboratori i drogës në Shkodër, shkon në 26 numri i të arrestuarve, babë e bir shisnin kanabis nëpër qytet, në kërkim bashkëpunëtori

3- Danjela Hasani, 42 vjeçe banues ne Kombinat, Tirane, arrest me burg

Arrest në shtëpi

4-Zef Gjoni, 56 vjeç, banues ne Bleran, Bardhaj, Njesia Administrative Rrethina, Shkoder

5- Elvis Gjoni, 24 vjeç banues në Bleran, Bardhaj, Njesia Administrative Rrethina, Shkoder

Detyrim paraqitje

6- Flora Gioni 29 vjeçe banues ne Bleran, Bardhaj, Skoder

7 – Antoneta Gjoni 55 vjeçe banues ne Bleran, Bardhaj, Skoder

8- Drita Cuni 45 vjeçe banues ne Kame

9-Dorentina Hoxha 34 vjeçe banues ne Mamurras

10- Franga Gini 52 vjeçe banues ne Kamez, Tirane

11- Hurme Bafti, 47 vjeçe banuese ne Kamez, Tirane

12- Mimoza Hoti, 51 vjeçe banues ne Kombinat, Tirane

13- Elida Doku 43 vjeçe banuese ne Fushe Kruje

14- Blerina Meta, 37 vjeçe banues ne fshatin Larushk, FushE-Kruje, Kruje

15- Valbona Haka, 45 vjeçe banuese ne fshatin Nikel, Fushe Kruje

16- Fatime Baftaj 53 vjeçe banues ne Kamzë

Kujtojmë se “shtëpia e barit” u zbulua në fshatin Bardhaj të njësisë Administrative Rrethina në Shkodër. Brenda ambienteve të laboratorit u gjetën 100 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa në proces tharjeje. /abcnews.al/