Shqiptarja plagoset nga shpërthimi i gazit në Itali, në banesë ndodheshin dhe vajzat e saj të mitura

schedule13:20 - 7 Korrik, 2022

schedule 13:20 - 7 Korrik, 2022

Një grua me origjinë shqiptare është plagosur si pasojë e një shpërthimi në banesën e saj në Valdicecina të Italisë.

Në momentin e shpërthimit, 58-vjeçarja ndodhej në bodrumin e banesës, teksa si pasojë e dëmtimeve është dërguar me helikopter në spital.

Vajzat e saj, 4 dhe 7 vjeç ndodheshin në banesë në momentin e shpërthimit, por për fat nuk kanë pësuar dëmtime, veç disa mavijosjeve.

Sipas autoriteteve të vendit fqinj, shpërthimi dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e rrjedhjes së gazti. Zjarrfikësit bënë të mundur shuarjen e flakëve dhe tashmë po verifikohet nëse nga shpërthimi kanë pasur dëmtime në strukrurë edhe banesat e tjera. /abcnews.al