Shqiptarët përleshen me arabët me thika dhe leva, 5 të plagosur në Greqi

schedule22:47 - 21 Tetor, 2020

schedule 22:47 - 21 Tetor, 2020

Pesë persona, shqiptarë dhe arabë kanë mbetur të plagosur pas një sherri mes tyre mbrëmjen e sotme në Kastoria.

Emigrantët u grindën mes tyre në një fshat duke u rrahur me thika dhe leva, ndërsa kanë plagë të shumta në trup.

Konflikti ndodhi pranë kufirit me Shqipërinë, ku shumë emigrantë nga lindja tentojnë që të kalojnë duke e përdorur vendin tonë si trampolinë për në vendet e Bashkimit Europian./ db/Abcnews.al