Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti

schedule18:04 - 27 Shtator, 2020

schedule 18:04 - 27 Shtator, 2020

Pasditen e sotme në Shqipëri janë ndjerë sërish lëkundje sizmike. Tërmeti me magnitudë 3 ballë i shkallës rihter me një thellësi prej 10 kilometrash u regjistrua në orën 16:43:51.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg Lushnjës dhe 33 kilometra larg Elbasanit. Lëkundja ka qenë e vogël dhe nuk raportohet për dëme, përveç panikut.

Në ditët e fundit janë regjistruar disa lëkundje sizmike në disa zonë në vend, por fatmirësisht nuk ka pasur probleme.