“Shqipëri-Ishujt Faroe”, Policia apel tifozëve: Mos fusni në stadium asnjë send të kundërligjshëm

schedule15:28 - 20 Nëntor, 2023

schedule 15:28 - 20 Nëntor, 2023

Mbrëmjen e kësaj të hëne në orën 20:45 mbahet në stadiumin “Air Albania” ndeshja e Kombëtares Shqiptare me Ishujt Faroe. Si pasojë, Policia e Shtetit ka bërë apel duke i kërkuar çdo tifozi të mos tentojë të fus në stadium asnjë send të kundërligjshëm.

Sakaq, blutë kanë theksuar se kontrolli do të jetë i rreptë, ashtu siç ka ndodhur në ndeshtjet e tjera ndërkombëtare.

Njoftimin i policisë:

Mbrëmja e sotme ku do të luhet ndeshja “Shqipëri – Ishujt Faroe”, në stadiumin “Air Albania”, është padyshim një mbrëmje festive për të gjithë shqiptarët.

Policia e Shtetit ka marrë të gjitha masat për të garantuar rendin dhe sigurinë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të aktivitetit sportiv, me qëllim që atmosfera festive e kësaj mbrëmjeje të mos venitet nga ndonjë incident.

Apelojmë për tifozët, sportdashësit dhe të gjithë qytetarët që të zbatojnë udhëzimet e Policisë, për bllokimim e rrugëve dhe rregullat për hyrjen në stadium, duke mos tentuar që të futin në stadium asnjë send të kundërligjshëm, pasi kontrolli do të jetë i rreptë, njësoj siç është vepruar në ndeshjet e tjera ndërkombëtare.

Gjithashtu, Policia ka marrë të gjitha masat edhe për festimet që do të zhvillohen pas ndeshjes, në sheshe, lokale dhe në rrugët e vendit, prandaj kërkojmë mirëkuptimin e të gjithë qytetarëve, që të festojnë në mënyrë të kulturuar, që ta vulosim këtë fitore të kombëtares sonë, me vulën e imazhit më pozitiv të vendit./abcnews.al