Shpërthimi në urën e Krimesë, publikohen imazhet satelitore

schedule09:04 - 9 Tetor, 2022

schedule 09:04 - 9 Tetor, 2022

Imazhet e reja satelitore tregojnë shkallën e dëmtimit të urës së Kerchit, e cila lidh Gadishullin e Krimesë me Rusinë.

Fotot nga Maxar Technologies tregojnë një pjesë të shkatërruar të rrugës përgjatë ngushticës midis Detit të Zi dhe Detit Azov, dhe makina në flakë.

Sulmi dëmtoi një arterie të rëndësishme furnizimi për përpjekjet e lëkundura të luftës të Kremlinit në Ukrainën jugore dhe goditi një simbol të fuqisë ruse në rajon./Abcnews.al.