Shpërthimi në bazën ruse në Krime, raportohet për një të vdekur

schedule19:07 - 9 Gusht, 2022

schedule 19:07 - 9 Gusht, 2022

Kreu i Krimesë, Sergej Aksyonov, tha se një person ka vdekur si pasojë e shpërthimit më herët të martën.

Lexo edhe: VIDEO/ Shpërthime dhe tym i zi, çfarë po ndodh në bazën ajrore ruse

Shpërthimet tronditën një bazë ajrore ruse pranë vendpushimeve bregdetare në gadishullin e aneksuar të Krimesë, duke plagosur pesë persona sipas autoriteteve lokale.

Lexo edhe: “Nuk ka pasur asnjë sulm”, Rusia jep versionin e saj për shpërthimin në bazën ushtarake

Ministria ruse e mbrojtjes pretendoi se shpërthimi i disa depove të municioneve të aviacionit kishte shkaktuar zhurmën e madhe që u dëgjua, njoftuan agjencitë ruse të lajmeve, por se nuk kishte të lënduar. /abcnews.al