Shpërndanin drogë në Kukës dhe Has, arrestohen 6 të rinj

schedule08:27 - 23 Qershor, 2021

schedule 08:27 - 23 Qershor, 2021

Gjashtë të rinj nga Kukësi dhe Hasi, mes tyre një i mitur 15-vjeçar janë arrestuar nga policia për shpërndarje të lëndëve narkotike. Sipas uniforave blu arrestimi i tyre ka ardhue pas finalizimit të operacionit të koduar “Binomi”.

Të arrestuarit janë: A. C., 23 vjeç, A. M., 24 vjeç, L. P., 28 vjeç, B. P., 24 vjeç, G. P., 23 vjeç, dhe B. P., 15 vjeç, banues në Kukës dhe Has.

Sipas policisë nga hetimet e kryera ka rezultuar së këta shtetas shpërndanin lëndë narkotike në doza në qytetin e Kukësit dhe Hasit.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Binomi”.

Operacioni nga DVP Kukës, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotikëve.

Shpërndanin lëndë narkotike në doza të vogla në Kukës dhe Has, arrestohen në flagrancë 6 shtetas.

Sekuestrohet një sasi lënde narkotike dhe fara kanabisi.

Strukturat e DVP Kukës, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e  shpërndarjes së lëndëve narkotikëve, në kuadër të hetimit disamujor të nisur ndaj disa shtetasve, për shpërndarje të lëndëve narkotike në Kukës dhe Has, bazuar në provat e siguruara, organizuan punën dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “Binomi”.

Si rezultat i operacionit u arrestuan në flagrancë shtetasit: A.C., 23 vjeç, A. M., 24 vjeç, L. P., 28 vjeç, B. P., 24 vjeç, G. P., 23 vjeç, dhe B. P., 15 vjeç, banues në Kukës dhe Has.

Gjatë operacionit, në qytetin e Kukësit, në lagjen Zabel, shërbimet e Policisë kanë ndaluar dy automjete, me drejtues shtetasit G. P. dhe A. C.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetet e tyre, shërbimet e Policisë gjetën një sasi lënde narkotike kanabis dhe fara kanabisi.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar së këta shtetas shpërndanin lëndë narkotike në doza në qytetin e Kukësit dhe Hasit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

g.v/abcnews.al