Shpend Ahmeti: Rezultati i arritur në Prishtinë ishte i jashtëzakonshëm

schedule15:27 - 23 Tetor, 2017

schedule 15:27 - 23 Tetor, 2017

Kryetari aktual i Prishtinës Shpend Ahmeti e ka konsideruar të jashtëzakonshëm rezultatin e arritur nga Vetëvendosje në kryeqytet në zgjedhjet vendore. Në një dalje për mediat mbrëmjen e së dielës ai u shpreh se Vetëvendosje ka fituar bindshëm dhe në garën për kryetar komune ky ai synon mandatin e dytë rradhazi por dhe në kuvend komunal