Shkrumbohet një karburant në Maliq

schedule12:43 - 7 Nëntor, 2018

schedule 12:43 - 7 Nëntor, 2018

Një karburant në Maliq është shkrumbuar i gjithi. Dhe pse zjarrfikëset kanë shkuar në kohë nuk kanë mundur të shpëtojnë asgjë. Karburanti është pronë e një vendasi. Nga flakët është djegur një kamion dhe një makinë e parkuar para karburantit. Sipas policisë, zjarri është shkaktuar fillimisht në kamion pronë e një 50 vjeçari nga Tirana dhe më pas është përhapur në të gjithë ambjentin. Policia njofton se po punohet për zbardhjen e ngjarjes./abcnews.al