Shkrumbohet anija-kazino në Florida/Pasagjerët hidhen në ujë

schedule14:09 - 15 Janar, 2018

schedule 14:09 - 15 Janar, 2018

Një zjarr masiv ka përfshirë një mjet lundrues të kthyer në kazino, në Florida të Shteteve të Bashkuara, duke detyruar personat që ndodheshin në bord ta braktisnin atë. Pasagjerët janë hedhur në ujë dhe janë detyruar të notojnë drejt bregut, në afërsi të lokalitetit Nju Port Riç, në veri të Tampës. Disa prej tyre kanë mbetur të plagosur dhe me të arritur bregun, në ndihmë u kanë ardhur shërbimet mjekësore. Anijet e vogla që kthehen në kazino janë një praktikë e zakonshme në Florida dhe bëhen me qëllim për t’i shpëtuar mbikëqyrjes së autoriteteve dhe shmangur taksat./abcnews.al