Shkon në 58 numri i viktimave nga shembja e digës në Brazil

schedule10:32 - 28 Janar, 2019

schedule 10:32 - 28 Janar, 2019

58 viktima dhe 305 të zhdukur është bilanci i viktimave të shkaktuara nga shembja e digës disa ditë më parë në Brazil. Koordinatori i mbrojtjes civile locale, tha për mediat se ekipet e sh[ëtimit kanë arritur të nxjerrin të gjallë nga balta 192 persona. Tashmë përpjekjet janë përqendruar në nxjerrjen e një autobusi të mbetur nën ujë dhe nën baltë, ndërsa nuk dihet saktësishtt se sa persona mund të ketë në bord./abcnews.al