Shitet klubi i njohur i Serie A, ja kush e ble (FOTO LAJM)

schedule10:52 - 21 Shtator, 2021

schedule 10:52 - 21 Shtator, 2021

Këto janë orë shumë të nxehta për shitjen e klubi të Genoa raporton SportMediset.

Klubi me në krye, Enrico Preziosin, do ta sheshi ekipin te fondi “777 Partners”, ndërsa pagesa e plotë do të mbyllet në tetor.

Ndërkohë, këtë sezon Genoa në 4 javët e para ka regjistruar 1 fitore dhe 3 humbje. /abcnews.al/

Enrico Preziosi, presidenti aktual i Genoa: