Sherr për traun e hotelit/ Plagoset 44-vjeçari, arrestohet autori

schedule10:00 - 2 Maj, 2018

schedule 10:00 - 2 Maj, 2018

Një tra i vendosur në një hyrje rruge në Shëngjin u bë shkak për një konflikt me armë zjarri mes 4 personave. 44-vjeçari nga Shëngjini, Astrit Delaj u plagos, kurse policia arrestoi në kohë të shpejtë autorin e dyshuar, një 26 vjeçar, Dorosamento Gjeta nga Lezha.

Sipas burimeve në vendngjarje, trau i vendosur nga 49-vjeçari Besnik Berçaj nxiti konfliktin me vëllezërit Astrit dhe Andi Delaj 44 dhe 42 vjeç. Debati i nisur prej kohësh ka percepituar në konflikt fizik pasi vëllezërit Delaj kërkuan heqjen e ketij trau që pengonte kalimin e mjeteve drejt hotelit të tyre. Për këtë ngjarje u proceduan edhe një nga vëllezërit Delaj dhe Besnik Berçaj./abcnews.al