Vajza e godet disa herë me thikë, i riu përfundon me urgjencë në spital

09:42 | 25/02/202009:420

Policia e Lezhës ka arrestuar 24-vjeçaren banuese në Lezhë për shkak se gjatë një konflikti ka qëlluar me thikë një person.

Personi i plagosur është Anton Shyti, banues në fshatin Barbullojë. Për shkak të plagëve të marra Shyti është transportuar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

24 vjeçarja është arrestuar menjëherë pasi ka goditur të riun. Nuk bëhen të ditura motivet dhe shkaqet që kanë çuar vajzën të plagosë Shytin, por sipas policisë mendohet se ka qenë një konflikt i çastit mes dy të rinjve që ka përfunduar me plagosjen e të riut.

Njoftimi i policisë

Lezhë

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë bënë arrestimin në flagrancë të shtetases F.M.,24 vjeçe, banuese në Lezhë, si dhe proçeduan penalisht shtetasin A.Sh.,banues në fshatin Barbullojë, Lezhë.

Gjatë një konflikti të çastit,në qytet Lezhë  shtetasja F.M. ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin A.M.,i cili është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale u referuan për veprime të mëtejshme, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono