Shërohet Romagnoli, mposht Covid-19 dhe pritet t’i bashkohet skuadrës

schedule12:30 - 17 Janar, 2022

schedule 12:30 - 17 Janar, 2022

Trajneri Stefano Pioli ka marrë një lajm shumë pozitiv paraditen e sotme teksa ka mësuar se një nga lojtarët e skuadrës është rikuperuar nga Covid-19.

Alessio Romagnoli ka rezultuar negativ ndaj Covid-19. Romagnoli do të kthehet në stërvitjet e Milanit që nga dita e nesërme dhe ai do të jetë i gatshëm për sfidat e radhës.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi i Milanit nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, teksa theksohet se do jetë i gatshëm lojtari që në ndeshjen e radhës.

Kuptohet se ai sonte nuk do të jetë në dispozicion të Piolit – në ndeshjen ndaj Spezias që luhet nga ora 18:30 në San Siro.

/f.a/abcnews.al