Shërohet nga koronavirusi mjeku Roland Xhaxho, së shpejti lë Infektivin

schedule12:39 - 20 Prill, 2020

schedule 12:39 - 20 Prill, 2020

Mjeku Roland Xhaxho është shëruar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook.

Së shpejti mjeku Xhaxho do të lërë Infektivin për t’u kthyer në shtëpi. Mjeku i njohur ishte bërë pjesë e ekipit të organizimit të shërbimit reanimator për situatën Covid-19 para se të infektohej.

Xhaxho u shtrua në spital, pasi rezultoi pozitiv me koronavirus, më 4 prill.

Deri më tani, në vendin tonë janë 40 personel shëndetësor të shëruar nga Covid-19. Ndërsa, në të gjithë vendin, të shëruar nga virusi korona rezultojnë 327 persona.

Postimi i plotë:

Më gëzon pa masë lajmi se dr. Roland Xhaxho është shëruar nga #COVID19 dhe së shpejti do të lërë spitalin infektiv ??

Janë 4️⃣0️⃣ personel shëndetësor të #shëruar nga COVID-19 ✅

Deri tani janë 3️⃣2️⃣7️⃣pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me ?#COVID-19?

#FORCA