Shënohen 24,991 raste të reja dhe 205 viktima nga COVID-19 në Itali

schedule18:20 - 28 Tetor, 2020

schedule 18:20 - 28 Tetor, 2020

Italia ka regjistruar 205 viktima nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 200,000 testime, prej të cilëve rezultuan pozitiv 24, 991 persona.

Rekord të infeksioneve janë shënuar në Lombardi, që vijon të mbetet rajoni më i prekur i cili ka regjistruar 7, 558 raste të reja më COVID-19.

Po ashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije po shtohen rastet e pacientëve me forma të rënda të koronavirusit.

/abcnews.al/