Shembja  e urës në Xhenova, Basha solidarizohet me Italinë

schedule17:54 - 14 Gusht, 2018

schedule 17:54 - 14 Gusht, 2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka shprehur ngushëllimet familjeve të viktimave që humbën jetën nga rrëzimi i urës në Xhenova të Italisë. Në një postim në Tëitter, kreu demokrat është solidarizuar me qeverinë italiane.

“I tronditur përcolla lajmin e aksidentit të tmerrshëm në Genova. Në këto momente të vështira për Italinë mike dhe popullin mik italian, shpreh ngushëllimet për viktimat e familjet e tyre, dhe solidaritet të plotë me qeverinë të KM @GiuseppeConteIT e MB @matteosalvinimi”, -shprehet kreu demokrat Lulzim Basha.

Të paktën 35 viktima, mes të cilëve një fëmijë, 14 të plagosur, dhe disa të zhdukur është bilanci i deritanishëm i shembjes së urës në Xhenova të Italisë. Dëshmitarë okularë u shprehën se kishin parë një rrufe të godiste urën para se të shembej.