Shembet ndërtesa në Nigeri, 6 viktima dhe 100 të plagosur

schedule08:30 - 2 Nëntor, 2021

schedule 08:30 - 2 Nëntor, 2021

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën në Lagos, Nigeri pas shembjes së një ndërtesë shumëkatëshe. Dëshmitarët okularë raportuan se rreth 100  punëtorë në kantierin e ndërtimit të ndërtesës luksoze 25-katëshe rezultojnë të zhdukur.

Shembjet e ndërtesave nuk janë të rralla në Nigeri, pasi shpesh shkelen rregullat e ndërtimit.

Sipas zyrtarit Olufemi Oke-Osanidolou, vazhdojnë ende operacionet e kërkim-shpëtimit./abcnews.al