Shehi: Situata e Egnatias me trajnerin na bën konfuz, na pret duel i vështirë

schedule13:50 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 13:50 - 3 Dhjetor, 2021

Orges Shehi, në prag të ndeshjes që Tirana luan kundër Egnatias në transfertë, në konferencën për mediat ka deklaruar: “Përballemi me një skuadër që ka elementë cilësor brenda saj, skuadër që ka vendosur në vështirësi çdo ekip dhe po ta shihni ka shumë pak humbje. Ndërrimi i trajnerit neve na bën konfuz sepse nuk e dimë sesi ata do të vendosen. Jemi të ndërgjegjshëm që na pret një ndeshje e vështirë.”

“Janë dy ndeshje që jemi të pakënaqur për shkak të pikëve që kemi marrë. Kemi marrë 5 fitore radhazi dhe tani në dy sfida kemi 1 pikë. Do të përqendrohem dhe të vlerësojmë kundërshtarin.”

“Grupi i lojtarëve? Kemi mungesën e Xhixhës dhe të Përgjonit që na penalizon, është rikthyer Behiratche. Grupi është i plotë, skuadrën e kam parë gjatë gjithë javës të mobilizuar për të bërë kthesën. Nuk mendoj vetëm diferencën me Kukësin, shumë skuadra të tjera kanë rikuperuar pikë dhe janë pranë”.

“Janë luajtur 10 ndeshje dhe na presin e 26 të tjera. Pas një fillimi jo të mirë, pas javës së të tretë kemi qenë dominues dhe kemi pasur distancë pikësh, por në kampionat këto gjera janë normale. E dimë që rruga është e gjatë, por na duhet përqendrimi. Ne do të donim që çdo ndeshje të merrnim maksimumin, kur merr maksimumin distanca është më se normale.

Në futboll ndodhin gjëra të tilla, ndeshja me ndeshjen nuk ngjason, ka episode të ndryshme. Me Kukësin ishim pak më mirë se me Skënderbeun, edhe për shkak të kundërshtarit. Skënderbeu lë shumë pak hapësira dhe përqendrohet më shumë tek faza difensive. Me Kukësin e kemi humbur ndeshjen prej episodeve, ndërsa me Skënderbeun asnjë nga të dyja nuk kishte raste të pastra shënimi për të shkuar te fitorja”.

“Pa shënuar nuk fitohet ndeshja. Ne jemi skuadër që ka shënuar 18 gola, jemi të parët në shënimin e golave, pothuajse çdo ndeshje kemi realizuar. Shpresojmë që nesër të shënojmë, jam i sigurt që raste do të ketë dhe shpresoj që të jemi në vazhdimësinë e sfidave të kaluara përveç duelit me Skënderbeun që nuk kemi shënuar gol”, tha Shehi. / abcnews.al