Shanset e Messit për t’u rikthyer në Barcelonë

schedule19:51 - 26 Mars, 2023

schedule 19:51 - 26 Mars, 2023

Me skadimin e kontratës së tij me PSG-në në verë, Barcelona është e prirur të rikthejë Lionel Messin në Camp Nou.

35-vjeçari argjentinas dëshiron të luajë në Evropë për të paktën edhe një sezon dhe thuhet se po mendon një rikthim.

Megjithatë, sipas Mundo Deportivo, klubi po shqyrton disa gjëra përpara çdo lëvizjeje të mundshme.

Mbi të gjitha, katalanasit duan që Messi të marrë një ulje të konsiderueshme të pagave në mënyrë që ai të mund të përmbushë kufizimet e pagave dhe kufizimet e Fair Play-it financiar në La Liga.

Përveç kësaj, klubi pret që ai të pranojë një rol më të vogël në ekip dhe të respektojë drejtuesit e rinj që nga largimi i tij.

Raporti gjithashtu pretendon se Laporta do të bëjë një përpjekje për të rikthyer Leon. /G.D abcnews.al/