Sergio Ramos tregon mundin e dëmtimit tek PSG

schedule21:56 - 27 Nëntor, 2021

schedule 21:56 - 27 Nëntor, 2021

Sergio Ramos ka duruar një fillim të vështirë të jetës në Paris Saint-Germain, duke mos u paraqitur ende për klubin e tij të ri për shkak të një sërë lëndimesh.

Ish-kapiteni i Real Madrid duket se është kthyer në rrugën e duhur pasi është përfshirë në skuadër për humbjen e mesjavës në Ligën e Kampionëve ndaj Manchester Cityt, por pranoi se rruga drejt rikuperimit ishte e vështirë.

“Në fund të fundit janë momente të vështira, momente vetmie – orë në palestër me fizioterapistin, me trajnerin e fitnesit”, tha ai në një intervistë për Amazon Prime Video.

“Ju vazhdimisht keni mendime negative që ndonjëherë ju bëjnë të dyshoni.”

“Kam besuar në veten time dhe në punën e palodhur. Unë fokusohem që t’i kthej klubit besimin që ka dhënë tek unë. Shpresoj të arrij nivelin tim më të mirë,” shtoi ai.

Pavarësisht pengesave të tij të fundit, 35-vjeçari beson se mund të luajë ende në nivelin më të lartë për një kohë të gjatë akoma.

“Mendoj se mund të vazhdoj të luaj edhe për katër apo pesë vite të tjera”, tha ai. “Gjëja më e rëndësishme është që koka ime të qëndrojë e bashkuar.

“Shpresoj që të mos kem më probleme fizike”./h.ll/abcnews.al