Sekretari i FSHF-së, flet për dhunën e problemet e klubeve

schedule17:50 - 1 Mars, 2019

schedule 17:50 - 1 Mars, 2019

Policia e Shtetit është selektive për sigurinë e ndeshjeve. Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku, tregon për Abc News-in problemet me tifozët dhe rëndimin financiar të klubeve nga mungesa e policisë.

Janë apo nuk janë forcat e rendit në stadiume?

Skandalet nisën që javën e parë të Superligës, me vendimin e Policisë së Shtetit për të mos hyrë në impiantet e futbollit, por nga Federata informacioni vjen ndryshe, siç e pohon Sekretari i Përgjithshëm i saj, Ilir Shulku.

Në intervistën për Abc News, Shulku ka një kritikë shtesë.

Shulku thekson se mungesa e policisë në stadiume ka sjellë dy probleme kryesore për klubet. Gjithsesi, vetë Federata, sa ka ndihmuar me sigurinë, duke kërkuar nga klubet që të vendosin kamera në stadiume./abcnews.al