Sarri: Ky sezon, më i vështiri në Serie A. Brescia meriton respekt

schedule14:33 - 23 Shtator, 2019

schedule 14:33 - 23 Shtator, 2019

Pas fitores të së shtunës ndaj Hellas Verona, Juventusi do të rikthet në aksion nesër në mbrëmje kundër Brescia. Trajneri Sarri nënvizoi rëndësinë e kësaj sfidë dhe vazhdimësinë që duhet të ketë skuadra:

“Është e rëndësishme që ne të kemi vazhdimësi në këtë moment, por ka edhe faktorë të tjerë për t’u marrë parasysh,” deklaroi italiani. “Sot, ne do të duhet të bëjmë disa vlerësime. Brescia janë një ekip i rrezikshëm. Ata luajnë një futboll të mirë në një mjedis entuziast dhe shumë punë kanë hyrë në të. Loja është padyshim një e ndërlikuar.

“Për momentin ekziston tendenca të përpiqemi të luajmë më shumë nga të gjithë ekipet, por pas 10 ndeshjeve këto qëndrime mund të ndryshojnë, kështu që le të shohim brenda disa javësh.”

“Unë nuk kam një pamje të plotë të të gjithë kundërshtarëve tanë në Serie A, por përshtypja është se ky sezon është më i vështirë sesa vitet e tjera.”/abcnews.al