Samsung paralajmëron një telefon të veçantë të pajisur me një bateri të madhe

schedule20:12 - 19 Shkurt, 2021

schedule 20:12 - 19 Shkurt, 2021

Samsung zbuloi specifikimet e telefonit të tij të ri, i cili është i pajisur me një bateri që është më e fuqishmja krahasuar me telefonët aktual.

Galaxy F62 vjen me një bateri me një kapacitet prej 7000 mAh, e cila është e mjaftueshme për të punuar për afërsisht 3 ditë në rast se përdoret për të bërë thirrje dhe për të shfletuar internetin. Kjo bateri mund të karikohet shpejt përmes një ngarkuesi me një kapaciteti prej 25 vat.

Telefoni është i pajisur me një strukturë rezistente ndaj lagështirës dhe pluhurit, dimensionet e së cilës janë (163.9 / 76.3 / 9.5) mm dhe peshon 218 g. Gjithashtu është e pajisur me dy porta për lidhjen Nano-SIM.

Samsung e ka mbështetur atë me një ekran 6.7 inç Super AMOLED Plus me një rezolucion prej (2400/1080) pikselë, dimensionet e “20: 9” dhe një shkëlqim prej afërsisht 420 lumen, me sisteme pozicionimi satelitor, një marrës radio FM, dhe një skaner i gjurmëve të gishtave.

Pajisja gjithashtu ka një procesor tetë-bërthamor Exynos 9825, një procesor grafik Mali-G76 MP12, memorje me akses të rastësishëm 6 dhe 8 GB, 128 GB hapësirë ​​të brendshme të zgjerueshme përmes kartave microSDXC. l.k/abcnews.al