Saliou Guindo e mbyll me Laçin, ka disa fjalë para largimit

schedule20:02 - 14 Gusht, 2022

schedule 20:02 - 14 Gusht, 2022

Saliou Guindo, fituesi i “Këpucës së artë” me 19 gola, është larguar nga Lacci dhe sigurisht ka lëshuar edhe një mesazh për drejtuesit dhe tifozët kurbinas.

“Është koha për të thënë mirupafshim pas një sezoni fantastik te Lacci. Ishte një eksperiencë madhështore dhe jam krenar që kam dhënë më të mirën time sa herë kam veshur këtë fanellë.

Dua të falënderoj drejtuesit e klubit, veccanërisht presidentin Pashk Laska, stafin e trajnerëve, shokët e skuadrës dhe sigurisht fansat e mrekullueshëm për mbështetjen e madhe gjatë këtij viti. Ju uroj më të mirat”, shkruan Guindo. / abcnews.al