Sali Berisha në Byro Politike, 31 janar 2018

schedule13:07 - 1 Shkurt, 2018

schedule 13:07 - 1 Shkurt, 2018

Ish-kryeministri dhe lideri historik i së djathtës Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Byro Politike” përballë gazetarëve Baton Haxhiu dhe Lorenc Vangjeli ka folur për marrëveshjen e qeverisë shqiptare me atë greke pas negociatave të fundit dypalëshe. Ish kryeministri Berisha e quan atë një pazar me ligjin e luftës. Ai akuzoi qeverinë edhe për ekstradimin e Nazer Seitit, kapjen e drejtësisë si dhe u pyet për zhvillimet brenda Partise Demokratike.