Salah është i bindur: Ndaj Real Madrid dua hakmarrjen

schedule12:00 - 26 Maj, 2022

schedule 12:00 - 26 Maj, 2022

Sulmuesi i Liverpool-it, Mohamed Salah, ka thënë se është shumë i motivuar për finalen e Champions League kundër Real Madridit pas asaj që ndodhi në vitin 2018.

“Reds” do të përballen me “Los Blancos” në Stade de France në Paris të shtunën në mbrëmje në atë që është një përsëritje e finales së vitit 2018 që u mbajt në Kiev të Ukrainës.

Në atë ndeshje, Salah u dëmtua në një përplasje me mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos dhe u detyrua të largohej në pjesën e parë. Ai ishte lojtari më i rëndësishëm i skuadrës angleze në atë kohë dhe shumë tifozë mendonin se sfida ishte e qëllimshme.

Real Madrid vazhdoi të fitojë ndeshjen me golat e shënuar nga Karim Benzema dhe Gareth Bale.

Duke folur gjatë konferencës së tij për shtyp këtë të mërkurë, sulmuesi egjiptian sugjeroi se është jashtë për hakmarrje ndaj kampionëve spanjollë.

“Jam shumë i motivuar pas asaj që ndodhi me Real Madridin herën e fundit,” tha ai.

“Dhe, pas asaj që ndodhi të dielën, të gjithë janë të motivuar për të fituar Champions. Të gjithë janë të emocionuar për këtë.”/ h.ll/abcnews.al