Rusët sulmojnë pallatin në qytetin jugor të Ukrainës, vdesin dy persona, 3 të lënduar

schedule08:10 - 29 Qershor, 2022

schedule 08:10 - 29 Qershor, 2022

Dy persona u vranë dhe tre të tjerë u plagosën si pasojë e një sulmi rus një pallat në qytetin ukrainas të Mykolaiv (jug).

Lajmi u bë i ditur nga guvernatori lokal Vitaly Kimm raporton Skynews.

Zyrtari ukrainas nuk specifikoi nëse ndërtesa ishte goditur nga bombë, raketë apo predhë artilerie./abcnews.al/