Ruçi takon Hotin: Dialogu me Serbinë gjithëpërfshirës dhe në koordinim me ShBA e BE

schedule15:12 - 3 Korrik, 2020

schedule 15:12 - 3 Korrik, 2020

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi këtë të premte është takuar me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti.

Në këtë takim bëhet me dije, se të dy zyrtarët lartë shprehën gatishmëri për bashkëpunim strategjik dhe stabilizues për rajonin.

Ndër të tjera në këtë takim mësohet se Ruçi dhe Hoti kanë ranë dakord se dialogu me Serbinë është gjithëpërfshirës dhe në koordinim me ShBA dhe BE.

Sipas tyre duhet treguar besim ndaj partnerëve strategjik si SHBA dhe BE./abcnews.al