Ruçi mbledh grupin e deputetëve “Miqtë e fëmijëve”

15:39 | 06/03/201915:390

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi thirri sot mbledhjen e grupit të deputetëve “Miqtë e Fëmijëve”, me pjesëmarrjen e disa ministave dhe përfaqësuesit të UNICEF në Shqipëri, Roberto Bernardi. Ndër arritjet e vitit që lamë pas, kreu i Kuvendit njohu ndryshimet në kuadrin ligjor të vendit. Kreu i Kuvendit, Ruçi sugjeroi hartimin e një Rezolute të Kuvendit për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, e cila do të specifikojë detyrimet në këtë aspekt për të gjithë institucionet dhe aktorët.

Mbledhja e radhës e grupit të deputetëve “Miqtë e fëmijëve” do të zhvillohet në datën 1 prill. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono